Новини

Жіночі блузки. Історія та сучасність.

Блузки займають чи не основну частину гардеробу жіночого одягу. Класична блузка подорожує з сезону в сезон, практично не змінюючись, і завжди залишається актуальною. А модні тенденції змушують нас хоча б раз у сезон доповнювати нашу колекцію одягу нового блузкою, яка буде відповідати віянням моди в поточному році.

Історія виникнення жіночої блузи відносить нас до Стародавньої Греції, де основним елементом одягу був хітон – скріплений на плечах прямокутний шматок тканини, задрапірований під пояс. Носився хітон в якості верхнього одягу, як чоловіками, так і жінками.
Подібні хітони також носили в Давньому Римі, але практичні римляни поступово відмовилися від рясних драпіровок, і хітон з часом трансформувався в туніку. Туніка являла собою прямокутний шматок тканини з отвором для голови і рук. Менша кількість драпірування змусило жінок прикрашати свої наряди іншим способом – за допомогою орнаментів і кольорів тканин. Згодом туніка обзавелася рукавами, і вже не була єдиним шматком тканини, а була зшитою з двох полотнищ. З цього моменту туніка починає бути схожою на сорочку.

Північні народи також носили подібні сорочки, але в основному як нижню білизну в холодну пору року. Поступово груба натільна білизна трансформувалася в витончені і тонкі сорочки, що надягають жінки разом з повсякденним платтям. Виготовлялися вони з тонкої бавовни,  льону, шовку і батисту. Прикрашалися оборками, вишивкою і шнурівками. У 16 столітті нижня сорочка стає практично елементом повсякденного верхнього одягу. Багато прикрашених сорочок надягали під сарафани, їх рукава з оборками та вишивкою було видно з-під сукні. До звичайних суконь також пришивали оборки і мереживо на комірці і рукавах, щоб видати їх за визираючу сорочку. Але, аж до 19 століття сорочка так і залишається, фактично, нижньою білизною.

У 19 столітті ліф стає окремою частиною одягу, і блуза стає окремою і невід’ємною частиною гардеробу. Величезну популярність блуза набуває, коли з віянням моди, жіночий гардероб розділяється на верхню частину (блузку) і нижню частину (спідницю). До кінця 19 століття поділ гардеробу став масовим і зручність роздільних частин в одязі оцінила вся Європа.
З цього часу жіноча блуза стала однією з найбільш важливих виробів для жіночого вбрання. Модистки і, згодом, модельєри вигадують нові й нові фасони, види обробки і декору. І з початку 20 століття жіноча блузка знаходиться на піку популярності серед інших елементів одягу.

Сучасні тенденції в моді акцентують увагу на простоті крою блузок, але зі складним декором. У будь-якій модній блузці яскраво простежуються ретро нотки. В моді зараз полюбляють рясні рюші, жабо, волани, об’ємні і фантазійні рукава. Залишаючись простою в крої, за рахунок окремих елементів і обробки блузка виглядає чи не витвором мистецтва. Прикрашають блузки гарними гудзиками з петлями ручної роботи, брошками-камеями і навіть запонками!

Зверніть увагу на горловину, найвитонченіші блузки з коміром-стійкою прикрашені воланом або широкою стрічкою-бантом «А-ля Шанель». Подивіться на рукава – вони об’ємні – бішоп з широкими манжетами або вкорочені рукава-буфи. Якщо ви купили таку блузку – ви в тренді. Знайдіть блузку із застібкою з дрібних гудзиків-намистин з петлями ручної роботи – такий собі псевдо-вінтаж дозволить вам створити неймовірно модний образ цього сезону!

0